Ізраїльські вчені заявили, що бустерна доза Pfizer захищає від штаму Omicron

Дві дози вакцини Pfizer не дають ніякого захисту від штаму коронавірусу “омікрон”, хоча добре працюють проти “дельти”. Однак після бустерної дози ступінь захисту зростає, хоча все одно залишається нижчим, ніж у випадку зі штамом “дельта”. Такого висновку дійшли ізраїльські вчені за результатами своїх досліджень.

Люди, щеплені п’ять і більше місяців тому двома дозами вакцини Pfizer, не мають жодного захисту від штаму коронавірусу “омікрон”, стверджують ізраїльські вчені, посилаючись на результати своїх досліджень. Вони проводилися у найбільшому медичному центрі країни імені Хаїма Шиби.

Як повідомила один із керівників наукової роботи центру професор Гілі Регєв Йохай, люди, які отримали другу дозу вакцини п’ять чи шість місяців тому, захищені від штаму “дельта”, але не від “омікрону”. Однак після третьої бустерної дози нейтралізуюча здатність зростає в сотні разів і з’являється значний захист від нового штаму.

Щоправда, зазначила професор, цей захист нижчий, ніж здатність нейтралізувати “дельту”, приблизно вчетверо. “Але проте вона є, і це вселяє оптимізм”, – заявила Йохай.

Наразі вчені мають намір з’ясувати, чи зменшується цей захист згодом. “Це те, над чим ми зараз працюємо”, – додала вона.

Дослідження було завершено 11 грудня, у ньому взяли участь вакциновані працівники медичного центру. Увечері того ж дня дослідники представили одержані результати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *