Молдова та Газпром домовилися про постачання газу на п’ять років

«Молдовагазу» все ж таки вдалося досягти домовленості з «Газпромом» щодо постачання газу. Новий контракт буде укладено на п’ять років та почне діяти з 1 листопада 2021 року.

У прес-службі “Газпрому” повідомили, що з “Молдовагазом” буде укладено новий договір на співпрацю. Він розпочне діяти вже з 1 листопада. Відповідно до нього російська газова компанія постачатиме енергоносій протягом п’яти років. Формула, за якою здійснюватиметься розрахунок ціни для кожного року, не відома.

Віце-прем’єр Молдови Андрій Спину озвучив приблизну вартість блакитного палива у листопаді. Молдова отримуватиме тисячу кубометрів газу за 450 доларів.

Молдовська сторона встигла заявити, що буде проведено аудит боргу перед Росією. Нагадаємо, що заборгованість була оцінена у 709 мільйонів доларів. І представники газового оператора з РФ вимагали її погашення до укладання нового договору. Переговори щодо газу між сторонами відбувалися напружено. Вони не могли домовитись про ціну. “Молдовагаз” хотів отримувати енергоносій з 50-відсотковою знижкою, а Росія пропонувала лише 25-відсоткове зниження ринкової ціни. Якщо зважати на те, що останнім часом країна закуповувала паливо за ринковою ціною — 790 доларів за тисячу кубометрів газу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *