Припинити користуватися назвою «Байрактор» закликала Україну Туреччина

Глава МЗС Туреччини закликав країни, які купують озброєння в інших держав, не згадувати виробника.

Глава МЗС Туреччини Мевлют Чавушоглу закликав у неділю країни, які купують озброєння в інших держав, не згадувати виробника. Зокрема, він заявив, що Україна не повинна асоціювати зброю, поставлену Туреччиною, з її країною.

“Коли країна набуває будь-якого оборонного озброєння у нас чи у будь-якої іншої країни, воно перестає бути турецьким, російським чи українським. Тобто, як тільки вони купили у нас озброєння, воно перестало бути турецьким. Хоча воно і вироблено в Туреччині, тепер воно належить Україні.<…> Україна також має припинити використовувати назву нашої країни”, – сказав він в ефірі телеканалу “Росія-1” в інтерв’ю програмі “Москва. Кремль. Путін”.

“Туреччину нема за що звинувачувати в цій ситуації. У нашій боротьбі з тероризмом у різних країнах ми стикалися з різною зброєю, виробленою в різних країнах, у тому числі і в Росії, але ми ніколи не звинувачували в цьому Росію”, – наголосив міністр. відповідаючи на запитання журналіста Павла Зарубіна про використання Україною турецьких дронів у Донбасі.

У Міноборони України 14 грудня 2020 року повідомляли про підписання угоди з Туреччиною про виробництво корветів та ударних безпілотників для української армії. Київ ще у 2019 році закупив та провів випробування апаратів Bayraktar, які планується оснащувати високоточними авіабомбами MAM-L турецької компанії Roketsan. За неофіційними даними, сума цього контракту становила $69 млн.

Глава Міноборони України Андрій Таран повідомляв 13 жовтня, що турецький виробник безпілотників збудує в Україні сервісний і навчальний центр для однойменних безпілотників, які виробляють турецька сторона.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *