Зеленський обговорив із президентом Молдови співпрацю у сфері енергетики

Президенти України та Молдови Володимир Зеленський та Майя Санду провели телефонні переговори, у рамках яких обговорили співпрацю двох країн у сфері “енергетичної безпеки”. Як повідомляє агентство РІА Новини з посиланням на прес-службу адміністрації Зеленського, глава Молдови подякувала Україні за допомогу в момент енергокризи, а Зеленський і надалі пообіцяв у разі потреби відправляти Молдові енергоносії.

“Президент України наголосив на готовності нашої держави і надалі надавати допомогу Молдові у питаннях належного постачання енергоносіїв. З цією метою сторони домовилися про проведення найближчим часом в Україні відповідних консультацій на рівні міністрів енергетики двох країн”, – цитує агентство повідомлення офісу Зеленського.

Раніше секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данилов заявив, що Україна допоможе Молдові з постачанням газу. 22 жовтня у Молдові оголосили режим НП на місяць у зв’язку із кризою в енергосфері. Після цього на меморіалі слави радянських солдатів тимчасово погасили Вічний вогонь.

Зазначимо, свого газу Україна почала видобувати менше – обсяг видобутку на початку року знизився на п’ять відсотків. У рік країна видобуває близько 20 млрд. кубометрів, що на цілих 10 млрд. кубометрів менше внутрішніх потреб країни. При цьому запасів газу на розроблених родовищах країни вистачить лише більш ніж на двадцять років.

Україна в опалювальному сезоні зіткнеться із серйозними труднощами. Зокрема, планується зростання тарифів ЖКГ для населення та дефіцит газу, заявив колишній міністр житлово-комунальних послуг України Олексій Кучеренко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *