Байден закликав Німеччину виконувати дані України обіцянки щодо газу

Президент США Джо Байден під час зустрічі з канцлером Німеччини Ангелою Меркель на полях саміту G20 у Римі заявив про необхідність виконання даних Україні обіцянок у зв’язку з будівництвом трубопроводу «Північний потік – 2», повідомив Білий дім.

«Президент Байден наголосив на важливості подальшої роботи з імплементації Спільної заяви США та Німеччини на підтримку України та європейської енергетичної безпеки з тим, щоб гарантувати, що Росія не зможе маніпулювати потоками природного газу у шкідливих політичних цілях», – наводить текст повідомлення РИА «Новости».

Байден також обговорив з Меркель ситуацію в Афганістані і подякував їй за згоду прийняти 35 тис. афганських біженців на час підготовки до їхнього переїзду до США.

Нагадаємо, Німеччина в рамках домовленостей із США за проектом «Північний потік – 2» зобов’язалася домагатися продовження угоди про транзит енергоносіїв між Росією та Україною, що закінчується в 2024 році. Також Німеччина зобов’язалася дотримуватись «літери і духу» Третього енергопакету ЄС щодо «Північного потоку – 2» і висловила готовність підтримати енергетичну безпеку України для захисту від можливого припинення постачання газу з Росії.

Всупереч досягнутим Вашингтоном і Берліном домовленостям, голова «Нафтогазу України» Юрій Вітренко заявляв, що Сполучені Штати ще можуть заблокувати роботу газопроводу «Північний потік – 2», якщо введуть санкції. Київ вимагає надання отримання письмових гарантій від Заходу після запуску «Північного потоку – 2»

Посол у Вашингтоні Анатолій Антонов вказував на неприйнятність риторики США та Німеччини для Росії. Прес-секретар президента Дмитро Пєсков зазначав, що фраза “без мене одружили” відображає намір Німеччини використати свій вплив для продовження на десять років транзиту газу з Росії через Україну.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *