У МЗС України розповіли, що зробить Київ у разі перекриття Росією газу

Україна готова вжити асиметричні кроки у разі перекриття з боку РФ постачання газу до країни.

Про це у вівторок, 26 жовтня, заявив Дмитро Кулеба, міністр закордонних справ, під час спілкування з користувачами Twitter-спільноти.
«Росія поки що не перекривала постачання газу до України. На випадок, якщо Кремль вирішить це зробити і зруйнувати залишки репутації як постачальника енергоносіїв до Європи, ми маємо низку асиметричних кроків у відповідь», — зазначив він.

Для довідки:

Транзит газу через ГТС України у січні-вересні 2021 року скоротився на 17%, якщо порівнювати з аналогічним періодом минулого року – до 32,6 млрд. кубометрів.

У п’ятницю, 22 жовтня, секретар Ради нацбезпеки та оборони Олексій Данилов заявив, що РНБО доручила уряду, НАК «Нафтогаз України» та «Оператору ГТС України» визначити спеціальні умови транспортування додаткових обсягів газу через газотранспортну систему до країн Європи обсягом не менше 55 млрд кубометрів на рік.

Ці обсяги будуть додатковими до 40 млрд. м3 газу, передбачених контрактом із «Газпромом».

Раніше ми вже писали, що у «Нафтогазі» пообіцяли, що школи, дитячі садки та лікарні та інші бюджетні організації зможуть купити газ по 13,7 гривні за кубометр. Але це без урахування податку на додану вартість та ціни транспортування.

За їхніми словами, знайти на ринку газ за ціною, нижчою за 30 — 45 гривень за кубометр, зазначили практично нереально.

Деякі постачальники навіть відмовляються від раніше взятих контрактних зобов’язань, якщо в них прописана низька ціна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *