Тимошенко заявила про великий газовий обман

Юлія Тимошенко в одному з телеефірів зробила дуже дивну заяву – потрапивши пальцем в небо, вона з одкровенням пророка заявила, що європейського газу, який Україна купувала з 2014-го в країнах ЄС, ніколи не існувало: «Я хочу зараз проінформувати країну, це був великий обман, ніякого європейського газу не було, вони зробили фіктивну трубу, але газ йшов російський. Просто вся пропаганда, яка робилася в цей час, мала говорити, що це європейський газ»…

Можливо, Юлія Володимирівна встановила новий рекорд брехливого істеричного популізму в політиці України. Але, швидше за все, тут є щось більш особисте – останні років дванадцять Тимошенко наполегливо захищає необхідність прямих закупівель газу у Росії, за що її, як прем’єра, критикували ще за часів Ющенка.

Ніхто ніколи не стверджував, що Київ купує буквально європейський газ. Застосовувався термін «реверсний газ», тобто, російський за місцем видобутку і європейський за фактом власності, так як він вже був куплений тієї ж Словаччиною чи Угорщиною, а потім перепродано Україні. Так, фізично реверсу газу не було, але він був юридично, і навіть «Газпром» змирився з його законністю. Так в чому обман? Хто це приховував? Тимошенко просто пече, вже вибачте за оціночні судження.

Особливості функціонування української газотранспортної системи дозволяють накопичувати великі обсяги газу, який юридично вже проданий Росією європейським країнам. А тому вони мають повне право і технічну можливість продавати його Україні.

А ось у чому Тимошенко права, так це в тому, що цього літа влади прогавили момент, коли необхідно було спробувати скупити побільше газу за нижчими цінами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *