Google Chrome починає завантажувати більшість сайтів швидше і безпечніше

Компанія Google роз’яснила деякі нюанси в зв’язку з переходом на протокол HTTPS в браузері Chrome.

Chrome 90 стане першою версією браузера, яка використовує для передачі даних за замовчуванням HTTPS, а не HTTP, як це було раніше. Це має сенс в тих випадках, коли користувач вставляє в адресний рядок неповну адресу, наприклад example.com, а браузер автоматично підставляє упущений шматочок – https: // або http: //.

З виходом Chrome 90, браузер автоматично підставляє HTTPS для більшості адрес, в яких не визначений тип протоколу. Це забезпечить не тільки більшу безпеку, але і підвищену швидкість.

Отже, сайти з підтримкою протоколу HTTPS будуть завантажуватися швидше. Пояснюється це досить просто: при використанні HTTPS не витрачається час на переадресацію з https: // на http: //. Якщо браузер не зміг завантажити сайт з використанням HTTPS, то потім він буде пробувати HTTP. Як зазначає Google, зараз більшість сайтів підтримують HTTPS, так що всі вони почнуть завантажуватися швидше.

Нововведення почне впроваджуватися з десктопних версій Chrome і мобільного Chrome для Android, а у версії Chrome для iOS запрацює пізніше.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *