Xiaomi подасть в суд на уряд США

Китайська компанія Xiaomi подала позов, спрямований проти уряду США, в окружний суд округу Колумбія. Заява опублікована на офіційному сайті компанії.

У ньому говориться, що рішення про внесення до “чорного списку” суперечить Конституції США і є незаконним. “Компанія подала позов до суду округу Колумбія проти міністерства оборони і міністерства фінансів Сполучених штатів 29 січня 2021 року. Компанія впевнена, що рішення про її включення до списку” Комуністичних військових компаній Китаю” є некоректним і позбавило компанію можливості проведення належної правової процедури. Прагнучи захистити інтереси користувачів в світі, партнерів, співробітників і акціонерів, компанія просить суд оголосити рішення незаконним і скасувати його”, – стверджує Xiaomi.

14 січня прес-служба Пентагону опублікувала документ, згідно з яким було розширено список китайських компаній, які ведуть діяльність в США і пов’язані з військовою галуззю КНР. Зокрема, в нього потрапили такі компанії як Advanced Micro-Fabrication Equipment, Luokong Technology Corporation, Beijing Zhongguancun Development Investment Center, GOWIN Semiconductor Corp, Global Tone Communication Technology Co. Ltd і China National Aviation Holding Co. Ltd.

“Шанси Xiaomi виграти суд близькі до нуля, – говорить Ельдар Муртазін, аналітик Mobile Research Group – “Є приклад Huawei, які подавали аналогічні позови до американського уряду, і вони нічим не закінчилися. По суті, вся історія про те, що судова система в США абсолютно незалежна, є красивою обгорткою для зовнішнього споживання”.

На думку аналітика, залежність американського суду від бажань і завдань країни максимальна. “Якщо суд прийме рішення на користь Xiaomi, то в США їх вважатимуть зрадниками, і це буде цілком усвідомлено. Я не думаю, що Xiaomi зможе чогось досягти, більш того, це, радше, викликає тільки роздратування і подальше посилення санкцій відносно китайської компанії , як це було з Huawei “, – впевнений Муртазін.

Поки мова йде тільки про інвестиційні обмеження, додає Філіп Трофимов, ведучий програми Весті.net. “З Huawei же був зовсім інший “букет” звинувачень. Xiaomi не виробляє телекомунікаційного обладнання, не будує мережі п’ятого покоління, не постачає обладнання для дата центрів. Таким чином, вона не становить прямої загрози з точки зору США. Приклади успішних судів проти уряду США є “, – відзначає експерт.

В даний час Xiaomi офіційно поставляє в США лише зовнішні акумулятори для смартфонів і фітнес-трекер Xiaomi Mi Band.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *