Три зручних функції iPhone, про які корисно знати всім

Коли у вересні 2020 вийшла нова iOS 14, вся увага була прикута до віджетів, що вилізли за межі спеціального екрану, і до бібліотеки додатків. Але в новій платформі є кілька незвичайних опцій, про які до цих пір знають не всі.

Про що ж мова? Зараз розповімо.

  1. Відстеження однакових і вкрадених паролів. У розділі “Налаштування – Паролі – Рекомендації по безпеці” зібрані всі паролі, які або використовуються користувачем одночасно на декількох сервісах, або числяться в базах вкрадених паролів. В обох випадках їх настійно рекомендується поміняти. Якщо хакери знають пароль від аккаунта в Twitter, вони не полінуються спробувати його і на “ВКонтакте” або десь ще.
    До слова, така ж можливість є і у власників Android – для цього потрібно зайти на passwords.google.com і відкрити розділ “Перевірка паролів”.
  2. Тепер айфону можна “постукати по спині”, а він у відповідь запустить додаток або виконає якусь команду. У розділі “Налаштування – Універсальний доступ – Дотик – Торкнутися ззаду” можна вибрати, як iPhone відреагує на подвійне або потрійне постукування. Це може бути створення скріншота, запуск Siri, одна із створених користувачем “швидких команд”, блокування екрану або згортання всіх додатків або щось ще.
  3. У фірмовому додатку камери з’явився жест “змахнути вгору рядок перемикання режимів зйомки”. Якщо відкрити камеру і провести пальцем вгору по рядку, де написано “Фото”, “Відео”, “Портрет”, “Панорама” і так далі, то з’являться додаткові опції, управління якими розташоване нагорі екрану (а тягнутися туди незручно). У цьому меню можна швидко включити або відключити Live-фото і спалах, змінити формат (4: 3 або 16: 9), запустити таймер, застосувати вбудовані ефекти.

І четвертий, бонусний лайфхак. Багатьом дуже не подобається, що при перетягуванні значка додатка за різними екранами в пошуках підходящого для нього місця інші значки починають химерно перетасовуватися, повністю змінюючи звичне розташування. Щоб цього не відбувалося, в режимі “тремтіння” потрібно доторкнутися до ікони одним пальцем, а іншим – гортати самі екрани робочого столу в пошуках підходящого. Вуаля – значки будуть залишатися на своїх місцях, а не переміщатися хаотично, викликаючи острах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *