І ніякого Hyperloop не потрібно. У Китаї показали прототип поїзда, розрахованого на пересування зі швидкістю 620 км / год

Можливо, навіть 800 км / год

Поки тема вакуумних поїздів Hyperloop в останні пару років неабияк стихла, в Китаї показали прототип поїзда, який розрахований на рух зі швидкістю до 620 км / год, і при цьому творці працюють над її збільшенням до 800 км / год, а це вже дуже близько до розрахункових швидкостей для Hyperloop.

Прототип був створений вченими Південно-західного університету Цзяотун. В основі розробки лежить технологія магнітної левітації, що ріднить новинку до маглева. Однак китайська технологія нібито істотно дешевше і ефективніше. Зокрема, за розрахунками вчених, на будівництво одного кілометра такого полотна необхідно близько 39-46 млн доларів проти приблизно 31 млн в разі звичайної високошвидкісної залізниці. Що стосується перспектив, творці прототипу кажуть, що технологія зможе стати комерційною вже через шість років.

Щодо маглева у нового поїзда є ще одна перевага: він може почати левітувати вже відразу, а не після набору певної швидкості. Енергоефективність та меншу вартість забезпечує використання рідкого азоту проти рідкого гелію в японських поїздах маглев. В останньому випадку температура гелію повинна бути -269 градусів, а для рідкого азоту таку низьку температуру забезпечувати не потрібно.

Одна з проблем, яку належить вирішувати вченим, полягає у високому рівні шуму. При настільки величезних швидкостях боротися з ним набагато складніше, ніж в будь-якому звичайному поїзді.

З огляду на плани Китаю щодо побудови у себе в країні високошвидкісних транспортних магістралей, цілком можливо, що через 10 років поїзда, здатні пересуватися на швидкості понад 600 або навіть 800 км / год дійсно стануть реальністю без всяких вакуумних тунелів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *