Продажі грамплатівок в Великобританії зростають 13 років поспіль

Вініл – не єдиний ретро-формат що повертається

Зростання інтересу до звукозаписів на вінілових дисках на тлі повсякмістного проникнення цифрових носіїв виявився не тимчасовим явищем. У всякому разі, у Великобританії продажі вінілових платівок ростуть не перший рік. Точніше кажучи, в звіті галузевої асоціації BPI сказано, що зростання спостерігається 13 років поспіль.

У 2020 році було продано 4,8 мільйона платівок. Це майже на 10% більше, ніж в 2019 році, а, скажімо, в 2016 році було продано трохи більше 3 мільйонів платівок. За даними асоціації, такими великими, як зараз, продажу на були «з самого початку дев’яностих». На пластинки припадає 18% продажів музичних альбомів. Цей сегмент приносить галузі вдвічі більший дохід, ніж платформи потокового відтворення музичного відео, такі як YouTube.

Додамо, що і в США платівки переживають подібне відродження. У вересні Американська асоціація звукозаписної індустрії (RIAA) повідомила, що їх продажі вперше з 1980-х років перевищили продажі компакт-дисків.

Цікаво, що вініл – не єдиний ретро-формат, що повертається. В цьому році у Великобританії було продано 157 000 компакт-касет. Це вдвічі більше, ніж в 2019 році.

Справедливості заради варто помітити, що переважна більшість слухачів віддає перевагу потоковому відтворенню, включаючи такі сервіси, як Spotify і Apple Music. При цьому улюблені записи вони колекціонують на вінілі, касетах і компакт-дисках.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *